Retinolis kosmetikoje

Retinoidai, retinolis arba tiesiog vitaminas A. Ingredientas – užkariavęs dermatologų širdis!

Ne paslaptis, jog mūsų mityba ir su ja gaunami vitaminai, ypatingai tie, kurių mūsų organizmas nesintetina natūraliai, yra itin svarbūs ir mūsų odai. Tačiau odą vitaminai pasiekia mažiausiai arba nepasiekia visai. Tad tenka imtis rimtesnių įrankių, norint kovoti su tam tikra problema ar jų išvengti. Ir čia pasirodo mūsų žvaigždė – retinolis. Jei jūsų odą kamuoja aknė ar po jos likę randai, pigmentacija, mimikos ar senatvinės raukšlės, jei oda praradusi gyvybingumą, skaistumą, o gal užsikimšusi ir jūs dar neišbandėte šio ingrediento – perskaitę šį  įrašą, detaliau sužinosite, kaip iš esmės jis gali pasidarbuoti.

Kad būtų aiškiau, retinoidas yra bendras pavadinimas, po kuriuo slepiasi retinolis ir kitos vitamino A formos. Pagrindinė vitamino A užduotis – regeneruoti ląsteles, tiesiogiai veikiant jų branduolius, dėl ko pagreitėja ir kolageno bei elastino, ingredientų, atsakingų už odos elastingumą,  gamyba, oda itin greitai atsistato, pagreitėja odos kraujotaka, ,,šviežios’’ ląstelės geriau atsilaiko ir prieš aplinkos žąla. Vieni pliusai!

Kada pradėti naudoti retinolį?

Jei jums tarp 20 – 30 metų, pats laikas pradėti rūpintis gražios odos perspektyva ateityje. Pradžioje, reikėtų susikoncentruoti į problemą, kurią norite spręsti ir pagal tai, išsirinkti tinkamiausią vitamino A formą jūsų odai.

 • Paaugliams naudoti nerekomenduojama, nebent oda išties problematiška. Tokiu atvėju, pirmiausia reikia pasikonsultuoti su specialistu.
 • Besilaukiančioms ar maitinančioms priemonės su retinoliu nerekomenduojamos.
 • Pradėkite nuo mažų koncentracijų, pradžioje naudokite kas 3-ią vakarą.
 • Naudojant retinolius, supaprastinkite savo odos priežiūros rutiną (nenaudokite rūgščių ar kitų aktyvių ingredientų).
 • Tepkite ant švarios, sausos odos, geriausia vakare žirnio dydžio kiekį.
 • Svarbu kantrybė! Pirmas 6 savaites oda pratinasi, gali pasirodyti lupimasis, jautrumas, šerpetojimas, kas yra normalu ir to išsigąsti nereikėtų. Svarbu priemonę naudoti toliau.
 • Dienos metu būtina naudoti SPF.

Svarbu įsidėmėti, kad retinolio efektyvumas – ne juokas. Tai itin stiprus ingredientas, tad kai kurios jo formos parduodamos tik su receptu. Žemiau pateikiama receptinių ir namų naudojimo retinoidų atmintinė (išvardinta nuo silpniausio iki stipriausio):

 • RETINOL ESTERS – silpnesni, bet stabilūs. (Retinyl Propionate, Retinyl Palmitate, Retinyl Acetate, Retinyl Linoleate).
 • RETINOIC ACID ESTERS – mažiau dirglūs, bet apie daugelį trūksta mokslinių tyrimų. (HPR, Granactive retinoid, Retinyl retinoate).
 • RETINOL – grynas vitaminas A. Puikiai veiks nuo 0,3% (pradedančiosioms), vėliau koncentraciją galima didinti.
 • RETINALDEHIDE (Retinal) – tinkamiausias aknei, stipresnis už gryną retinolį, efektyviausiai veiks nuo 0,5 – 0,1 %.
 • RETINOIC ACID – retinolio rūgštis.
 • Geriamieji vaistai – Accutane, Roccutane.
 • Tepalai – Tretinoin arba Adapalenas (Differin).

Rudens – žiemos sezonas yra tinkamiausias metas įvesti retinolį į odos priežiūros rutiną, o turint šią atmintinę tai padaryti bus itin paprasta. Jei vis dėlto kilo neaiškumų, ar pasimetėte retinoidų pasaulyje – kreipkitės į mane ir kartu parinksime geriausią bei saugiausią variantą jums. Jūsų oda jums padėkos!

Ir aš, kaip kosmetologė, visada turiu gerų rekomendacijų! Stabilios formos, su Dermshield technologija, 0,3% 1% 1.6% stiprumo retinoliai! 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis

NAUJIENLAIŠKIS

Prenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite grožio ir sveikatos patarimus bei kitą vertingą informaciją!

PRISIJUNKITE – DOVANOJU 10% NUOLAIDĄ PIRMAJAM JŪSŲ UŽSAKYMUI!

© 2024 DESAŽAS. Visos teisės saugomos.

Scroll to Top